Personal Statement

Personal Statement – tai pati sunkiausia UCAS anketos pildymo dalis, kuriai parašyti reikia nemažai laiko, kantrybės ir kūrybiškumo.

Kas gi tas PS? Tai motyvacinis laiškas, kuriame jūs turite išdėstyti, kodėl norite studijuoti tam tikrą specialybę pasirinktame universitete. Geriems universitetams reikia gerų studentų, todėl Jūs ir turite įrodyti, kad esate toks, kokio ieško universitetas. Geras motyvacinis laiškas padės Jums konkurencinėje kovoje, kai kitų kandidatų pažymiai bus tokie pat geri, kaip ir Jūsų.
Su Jūsų asmenybe susijusi informacija taip pat yra Personal Statement dalis (jūsų pomėgiai, charakterio savybės, įgūdžiai, pasiekimai).

Pagrindiniai reikalavimai

Personal Statement yra skiriama 4000 ženklų (600-700 žodžių). Nereikėtų prirašyti labai daug. Geriau yra parašyti mažiau, bet pateikti daugiau įdomių faktų ir detalių apie save ir savo biografiją. Laiško tikslas – sudominti ir įrodyti, kad esate motyvuotas ir žinote, ko ir kodėl norite. Rašydami prisiminkite, kad universitetų priėmimo ir vertinimo komisijos gauna kalnus tokių laiškų per metus.

Pirmieji ir paskutiniai motyvacinio laiško sakiniai labai svarbūs. Rašydami visada bandykite pagrįsti tai, ką rašote, paaiškinti veiklų naudą Jūsų asmenybės brandai.
Nepilstykite iš tuščio į kiaurą! Būkite nuoširdūs ir įtaigūs, bei tikėkite tuo, ką rašote.

Jeigu tiksliai žinote, ką darysite baigę studijas, būtinai tai paminėkite.

Motyvacinį laišką reikėtų rašyti taisyklinga anglų kalba (formal academic style). Nenaudokite sutrumpinimų (don‘t, I‘ll, I‘d ir t.t.). Naudokite tik lotyniškos abėcėlės raides. Nenaudokite paryškinimų, kursyvų.

UCAS pagalba studentams (šaltinis-Ucas tinklalapis)

Laiko planavimas
Kaip ir apie ką rašyti
Personal statement rašymo schema

Naudingos nuorodos, kuriose rasite Personal Statement pavyzdžių

http://www.ucas.ac.uk/students/applying/howtoapply/personalstatement/
http://www.studential.com/personalstatements/default.asp
http://www.eduers.com/personalstatement/sample.htm