Apie IELTS egzaminą

IELTS – vienas populiariausių egzaminų, kuris yra pripažįstamas daugiau nei 130 pasaulio valstybių. Egzaminas sukurtas norint įvertinti žmonių, ketinančių studijuoti ir/ar dirbti užsienyje, anglų kalbos žinias. Tai populiariausias pasaulyje tarptautinis anglų kalbos egzaminas, kurį kasmet laiko daugiau nei 3 milijonai žmonių. IELTS egzaminas  yra pripažįstamas 145 valstybių. Jį pripažįsta daugiau nei 11 000 pasaulio organizacijų, mokyklos, universitetai, darbdaviai, imigracijos institucijos bei profesinės organizacijos.

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE EGZAMINĄ

www.ielts.org
www.britishcouncil.lt
www.ieltsegzaminas.lt
IELTS: Information for candidates (pdf)

EGZAMINO MODULIAI

Akademinis IELTS modulis (Academic Training) yra orientuotas į akademinę kalbą, reikalingą studijoms. IELTS suteikia galimybę pradėti studijas ir įgyti tarptautinį išsilavinimą daugelyje pasaulio valstybių.
Bendrinį IELTS (General Training) pripažįsta angliškai kalbančių šalių darbdaviai ir profesinės institucijos. Australija, Kanada, Naujoji Zelandija ir Jungtinė Karalystė, atsižvelgia į IELTS egzamino rezultatus svarstydamos imigracinių vizų prašymus.

EGZAMINO STRUKTŪRA

Klausymas (30 minučių)
Skaitymas (60 minučių)
Rašymas (60 minučių)
Kalbėjimas (apie 15 minučių)

IELTS_lentele

EGZAMINO LAIKYMAS, VERTINIMAS IR REZULTATŲ KONVERTAVIMAS

Lietuvoje IELTS egzaminą administruoja Britų Taryba.
Egzaminas vyksta Vilniuje keletą kartų per savaitę (įprastai penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį). Yra kompiuterinė ir popierinė egzamino versija.
Egzamino kaina – 227 €. Registracija į IELTS egzaminą vyksta internetu.
Prieš užsiregistruodami į egzaminą, išsiaiškinkite, kuris IELTS egzamino modulis jums reikalingas – IELTS akademinis ar IELTS bendrinis.

EGZAMINO DATOS IR REGISTRACIJA Į EGZAMINĄ INTERNETU:
www.britishcouncil.lt

EGZAMINO REZULTATAI

Kiekviena dalis yra vertinama atskirais balais nuo 1-9.
Galimi  ir pusės balo vertinimai, pvz. 6.5. Dauguma universitetų iš stojančiųjų reikalauja  ne žemesnio kaip 6.5 bendro įvertinimo.
IELTS egzamino rezultatai galioja 2 metus. Kompiuterinio egzamino rezultatus galite sužinoti  internetu  praėjus 3-5 dienos, popierinio praėjus 13 dienų nuo egzamino laikymo dienos.

IELTS ĮVERTINIMŲ KONVERTAVIMAS Į VALSTYBINIO ANGLŲ KALBOS EGZAMINO BALUS

Nauda abiturientui išsilaikusiam IELTS:

7,0 IELTS balai ir daugiau = 100 už anglų kalbos valstybinį egzaminą
4,0 IELTS balai ir daugiau = B1 lygis ar aukštesnis.

NAUDINGOS NUORODOS